Koruna Evropy - rozšířené vydání

Průvodce po nejvyšších vrcholech Evropy

Jaromír Zaoral

45 evropských vrcholů za 361 dní. Neuvěřitelná odysea dobrodruha a profesionálního fotografa Jardy Zaorala.

Jarda Zaoral podnikl unikátní expedici Koruna Evropy, při které zdolal nejvyšší hory každého státu Evropy. Celý projekt dokázal uskutečnit za 361 dní a vytvořil tím světový rekord v nejrychlejším výstupu.

Dokončit úspěšně expedici samozřejmě nebylo jen tak. Každý ze 45 vrcholů přinesl nějaký zajímavý příběh, od setkání s medvědem v Černé Hoře přes bouračku ve Skotsku až po laviny v Lichtenštejnsku.

Jarda rozhodně není žádný horolezecký profesionál. Naopak udělal v horách několik přešlapů a s každým vrcholem se naučil něco nového. Chybám se čtenář zasměje a zároveň se díky zajímavým rozhovorům se slavnými českými horolezci, které prokládají knihu (Radek Jaroš, Adam Ondra, Renata Chlumská) poučí.

I když se vám může zdát jako bláznivý nápad vylézt během jediného roku na 45 hor všech evropských států, Jarda vše zvládl v klidu a splnil si svůj sen, který přinese radost i vám. Kniha je inspirací na výlety či expedice pro širokou veřejnost. Svou horu si vybere jak začátečník, tak zkušený horal. Nechybí ani praktické informace o jednotlivých výstupech a mapky, jak se nejlépe dostat na jednotlivé vrcholy.

Jarda je vášnivý fotograf, a tak se snažil zprostředkovat krásu hor prostřednictvím svých fotografiích.

Druhé vydání Jarda rozšířil o více fotografií, zajímavostí, více tipů do hor a hlavně přidal další dobrodružství z nejvyššího vrcholu Kanárských ostrovů - hory Teide.

Číst více
590 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 320
Datum vydání 24.06.2021
Formát 210x247 mm
Hmotnost 1,351 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026436706
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

O autorovi

Jaromír Zaoral Jaromír Zaoral

Jaromír Zaoral


Jarda Zaoral je cestovatel a fotograf žijící střídavě ve švédském Stockholmu a v České republice. Jeho pracovní kariéra začala v mezinárodním obchodě, ale touha po focení a dobrodružstvích byla tak silná, že opustil vyhřátou kancelář a pustil se do svých vlastních fotografických a cestovatelských projektů. Živí se focením svateb a pro firmy a ve volném čase podniká vlastní dobrodružné expedice. Objektem jeho zájmu jsou hlavně hory, a právě o těch evropských je jeho kniha Koruna Evropy.

Zobrazit profil autora