Dotknout se duše


Marek Holeček, Markéta Nekolová

Bilanční rozhovor o zdolávání vrcholů v horách i uvnitř nás

Tak trochu jiné zápisky Marouška blázna. Méně o konkrétních výpravách a vnějších metách, více o Marku Holečkovi samotném, o jeho vnitřních base campech, jistítkách a lanech, úskalích a píscích, lavinových polích a zakázaných zónách.

Bilanční rozhovor se špičkovým horolezcem, vyznavačem alpského stylu, držitelem mezinárodního ocenění Zlatý cepín, Márou Holečkem je svým způsobem malou knižní expedicí do horolezcova nitra. Výpravou do míst, kde se za mnoha řehoty a odbočkami skrývá překvapivě uspořádaný vesmír, v němž existují odpovědi na otázky základní Jak se dostal k horolezectví? Jaký je bratr, partner a syn? Které expedice a osobní milníky ho nejvíce ovlivnily? Jak zvládat bolest? i trochu neobvyklé Jaké to je, ztratit se v mlze ve skotských horách? K čemu je dobré získat v Dillí svého vlastního čističe uší? Jak vést motivační přednášku ve věznici na Borech?

Špičkový horolezec, vyznavač alpského stylu, držitel mezinárodního ocenění Zlatý cepín. Ale také manžel, otec, syn, bratr a kamarád. Marek Mára Holeček se svému lezeckému i soukromému životu věnuje naplno a s vášní. Jak se dostal k horolezectví? Které expedice a osobní milníky ho nejvíce ovlivnily? A kde hledat optimismus v minus čtyřiceti stupních? Otevřený rozhovor s fotografiemi z Holečkova archivu ukazuje, že limity existují jen v naší hlavě.

 

Bilanční rozhovor o zdolávání vrcholů v horách i uvnitř nás.

Tak trochu jiné zápisky Marouška blázna. Méně o konkrétních výpravách a vnějších metách, více o Márovi samotném, o jeho vnitřních base campech, jistítkách a lanech, úskalích a pískách, lavinových polích a zakázaných zónách.

Anebo – chcete li - malá knižní expedice do horolezcova nitra, do míst kde se ze mnoha řehoty a odbočkami odkrývá překvapivě uspořádaný vesmír, v němž existují odpovědi i na hodně neobvyklé otázky. Třeba jaké to je, mít v Dillí svého vlastního čističe uší, jaké to je ztratit se v mlze ve skotských horách nebo vést motivační přednášku ve věznici na Borech…

Číst více
429 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 200
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 17.02.2022
Formát 195x240 mm
Hmotnost 0,763 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026440895
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

O autorovi

Marek Holeček Marek Holeček

Marek Holeček


Marek Mára Holeček je jedním z nejúspěšnějších horolezců současnosti. Jako první Čech v historii získal hlavní cenu prestižního ocenění Piolet d'Or 2018 (Zlatý cepín) za prvovýstup alpským stylem jihozápadní stěnou jedenácté nejvyšší hory světa – Gašebrum I. Leze od svých pěti let a podle svých slov se snaží vylézt vše, co vyrostlo od výše jednoho metru nad hladinou moře až po himálajské obry. Odmítá zažitou představu, že vrcholem veškerého horolezeckého snažení je dosažení co nejvyšší nadmořské výšky. Stejně důležitými se také staly obtížnost výstupu a styl, jakým se k vrcholu dostane. Získal několik ocenění Výstupy roku ČHS a Horolezec roku. Jeho dvě knihy Dotknout se nebe a Dotknout se hvězd vyprávějí o životě horolezce, životě na hraně života a smrti, životě po okraj naplněného životem.

Zobrazit profil autora