I Rusko může být krásné

Na cestách po největší zemi světa

Nikola Hrušková

Rusko, jak ho neznáme

Tato kniha není o ruské politice, historii ani o jiných kontroverzních tématech, která polarizují společnosti. Pokud hledáte senzaci a negaci, v tomto textu je nenaleznete. Pokud se však chcete dozvědět více o krásných, unikátních a často téměř neznámých místech, o běžném životě v dnešním Rusku, zajímavých lidech, gastronomii, každodenním životě i často úsměvných situacích, můžete směle pokračovat ve čtení.

Autorka žila v Rusku více než pět let a za tu dobu, ať už pracovně, studijně,nebo ve většině případů soukromě, navštívila vice než 43 nejrůznějších regionů největší země světa – od Kaliningradu až po Kamčatku.Každý z více než 80 regionů teto země je jiný, unikátní a hrdý pravě na to „svoje“. Zemi, která má rozlohu přes 17 milionů kilometrů čtverečních, leží v 11 časových pásmech, žije v ni okolo dvou set národnosti

a etnických skupin, kdy každá z nich má své tradice, jazyk, historii a často i náboženství, nelze generalizovat. Každý ruský region je malým třpytivým korálkem jedinečného tvaru a barvy, přičemž k tomu, aby společně tvořily hezký a originální náhrdelník, je potřeba navléknout je na pevnou nit, která je udrží pohromadě.

Během svého života a cestování v Rusku autorka absolvovala cestu třeží třídou vlakem po Transsibiřské magistrále z Moskvy do Vladivostoku, navštívila vulkány, pozorovala medvědy na Kamčatce, koupala se v letním Bajkalu i bruslila na jeho zamrzlém ledu. Plavila se v deltě Volhy mezi lotosovými poli, poznala neuvěřitelně přátelské lidi v Čuvašii, Samarské oblasti či republice Marij El. Cestovala po Dagestánu, Čečensku i Osetii, které se řadí mezi nejnebezpečnější regiony světa, ale pro ni se staly symbolem kavkazské pohostinnosti. Jedla nejvytříbenější lahůdky v luxusních restauracích, ale i syrové sobí maso a teplou krev s něneckými pastevci sobů na polárním kruhu. Viděla místa krásná, jako třeba ostrov Kiži, ale i místa, ze kterých mrazí, jako například Beslan.

Číst více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji