Fenomén Rychlebské hory

Vše, co potřebujete vědět o nedotčené perle Sudet

Vlastivědné muzeum Jesenicka, Pavel Macháček

Odhalte dosud nepoznaná zákoutí jednoho z nejkrásnějších míst Česka!

Rychlebské hory jsou jedním z nejkrásnějších pohoří České republiky, ve kterém lze nalézt neporušenou přírodu, historické památky i moderní sportovní infrastrukturu. Objevte zatopené lomy, krápníkové jeskyně a pozoruhodné skalní formace. Poznejte historii gotického hradu Rychleby nebo slavné secesní restaurace Tančírna. Vydejte se na bikerské stezky a užijte si adrenalin na zdejších trailech. To vše a mnohem víc s publikací plnou historických i aktuálních fotografií, ze kterých dýchá jedinečná atmosféra.

Pavel Macháček v regionu Rychlebských hor žije již 40 let, takže jej velmi dobře zná. Je pracovníkem Vlastivědného muzea Jesenicka, Je pracovníkem Vlastivědného muzea Jesenicka, které se na přípravě této knihy také podílelo (www.muzeumjesenik.cz).

Číst více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 184
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 27.04.2023
Formát 160x230 mm
Hmotnost 0,496 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026447214
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

O autorovi

Pavel Macháček Pavel Macháček

Pavel Macháček


Pavel Macháček se narodil v roce 1962 v Praze a dětství prožil v Polabí. Studentská léta na Střední veterinární škole v Hradci Králové spojil s trampingem a romantika ho zavála i do Rychlebských hor, kde našel životní lásku. Jesenicko se tak před 40 lety stalo jeho novým domovem. Během svého života prošel řadou různorodých profesí, záliba v historii ho však nikdy neopustila. Je pracovníkem Vlastivědného muzea Jesenicka a věnuje se hlavně regionálním dějinám. Na svém kontě má např. publikace přibližující proměnu osídlení Jesenicka po druhé světové válce: Zmizelé Jesenicko I. – zcela zaniklé osady, Zmizelé Jesenicko II – téměř zaniklé osady, Zmizelé Jesenicko III. – poutní místa (ve spolupráci s Michaelou Neubauerovou) a jako autor nebo spoluautor se podílel na několika knihách o historickém vývoji jednotlivých obcí jesenického okresu. Výsledky svého bádání rovněž zveřejňuje na stránkách odborných a populárně naučných periodik.

Zobrazit profil autora