Deník tvrdohlavého režiséra


Pavlína Saudková, Václav Marhoul

Ostře, odvážně, osobně. Neopakovatelný pohled do světa oceňovaného režiséra.

Kamera, klapka, akce! Jak vůbec vznikal film Tobruk? Vydejte se prostřednictvím osobních zápisků svérázného režiséra Václava Marhoula nejen přímo na plac během jeho natáčení v tuniské poušti. Co všechno ovlivňuje výslednou podobu scénáře? A jaké překážky leží v cestě úspěšnému financování filmu? Co obnáší samotný režijní proces? Necenzurovaný a zcela autentický deník plný emocí vás provede všedními dny všestranného filmaře, které ani zdaleka nebývají všední.

Číst více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 400
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 12.11.2020
Formát 167x225 mm
Hmotnost 0,714 kg
Jazyk čeština
Původní název Deník tvrdohlavého režiséra
EAN 9788026509547
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Recenze

idnes.cz - V. Marhoul vydal věrný deník posedlosti


„Netřeba se bát, že lidé mimo filmovou branži se v knize ztratí. Najde se tu každý, kdo svou práci dělá s tak silným, až chorobným zaujetím. Pro jiné může být Deník tvrdohlavého režiséra zajímavou kronikou doby včetně působení ministryně obrany Vlasty Parkanové. Malé a velké dějiny se tu přirozeně potkávají, smrt otce, narození syna, premiéry kolegů, chřipky, festivaly, i ten zapomenutý reklamní p... Více

O autorovi

Pavlína Saudková Pavlína Saudková

Pavlína Saudková


Novinářka a autorka doprovodných rozhovorů v knize Deník tvrdohlavého režiséra. Pracovala v několika rádiích a mnoho let byla zástupkyní šéfredaktorky v redakci časopisu Harper's Bazaar. V současné době pracuje jako šéfredaktorka magazínu o literatuře Page. S manželem fotografem Janem Saudkem vychovává tři děti.

Zobrazit profil autora
Václav Marhoul Václav Marhoul

Václav Marhoul


Václav Marhoul je český scénárista, režisér, herec, producent, podnikatel, kulturní organizátor a manažer. Po absolutoriu pražské FAMU v roce 1984 začínal nejprve jako asistent produkce a později i zástupce vedoucího produkce ve Filmovém studiu Barrandov. Počátkem 90. let se po sametové revoluci stal na sedm let jeho generálním ředitelem. Je znám také coby aktivní organizátor kulturního dění. Je také členem dozorčí rady České filmové a televizní akademie. Stojí za filmy Mazaný Filip a Tobruk, v září 2019 měl v kinech premiéru jeho zatím nejúspěšnější film, Nabarvené ptáče, který získal řadu domácích i mezinárodních ocenění. Při natáčení Tobruku si Václav Marhoul psal deník. Ten se stal základem pro mimořádně zajímavou knihu Deník tvrdohlavého režiséra, která dává nahlédnout pod pokličku režisérovy umělecké tvorby.

Zobrazit profil autora