Miroslav Krobot: Nečíst


Miroslav Krobot

Literární koláž českého herce a režiséra Miroslava Krobota

Útržky, úvahy, nonsensy, vzpomínky, povídky. Důležité. Zábavné. Vedlejší. Bizarní. Fiktivní. Osobní. Intimní. Nečíst!

Filmový a divadelní režisér, pedagog, herec a scénárista Miroslav Krobot se ve sbírce tichých, humorných i poťouchlých textů zabývá svými klíčovými tématy: dobrodruhem Eskymo Welzlem, divadlem, herci, Jeseníky, kvantovou fyzikou, beatníky i vzpomínkami na vlastní maminku či listopad 89. Činí tak vynalézavě a osobitě střídmě, formálně si poletuje mezi úvahou, povídkou, dopisem či úryvkem ze scénáře.

Krobotovu literární prvotinu hravě doprovodila ilustracemi a originální grafickou úpravou mladá výtvarnice Julie Čermáková.

Číst více
369 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr povídka
Počet stran 264
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 14.05.2020
Formát 125x210 mm
Hmotnost 0,367 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026509318
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Recenze

iliteratura.cz - Krobot Miroslav - Nečíst


„Známý divadelní a filmový režisér a herec Miroslav Krobot ve svých téměř sedmdesáti letech knihou Nečíst literárně debutuje. A prezentuje se tak, jak ho známe: s nezpochybnitelným charismatem, povrchovou drsností, ale i tušenou vnitřní citlivostí a jemností.“

O autorovi

Miroslav Krobot Miroslav Krobot

Miroslav Krobot


Miroslav Krobot vystudoval brněnskou JAMU, režíroval mimo jiné v Chebu, v Hradci Králové, v pražském Realistickém a Národním divadle. Od roku 1996 do roku 2014 byl uměleckým šéfem Dejvického divadla, kde dodnes působí jako herec. Za roli otce v Zelenkových Příbězích obyčejného šílenství obdržel v roce 2005 Českého lva. Diváci ho mohli vidět i v jiných filmových snímcích, např. Účastníci zájezdu, Venkovský učitel, Muž z Londýna, Tajnosti, Dům, Alois Nebel, Ve stínu, Hořící keř, Okresní přebor nebo Revival. V roce 2014 měl premiéru jeho filmový režijní debut Díra u Hanušovic, v roce 2017 pak film Kvarteto. Kniha Nečíst je jeho literární prvotinou. Svým osobitým stylem v ní čtenářům odemyká dveře do světa fantazie, v němž je radost se ztratit.

Zobrazit profil autora