Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody


Martina Preissová

„Ste hérečka?! A kerá?“

Herečka je člověk jako každý jiný. I když pracuje po večerech v bizarním kostýmu s vrstvou make-upu na tváři a občas ji vidíte v televizi.

Její pyramida potřeb je zrovna tak obtížně zdolatelná jako ta vaše.

A občas stejně jako vy klopýtá už na těch nejnižších stupních.

Martina Preissová je herečka.

Její kolegyně o ní říká, že je Catherine Zeta Jones pro chudý.

Její maminka o ní říká, že se narodila s potleskem.

A její bratr jí říká, že jestli se v televizi v osm nebude křížit s Doktorem z hor, tak se na ni bude možná dívat.

Martininy příhody a úvahy o tom, jak se smířit s časem, drobnými i většími komplikacemi všedních dní, své profese, své rodiny, a vlastně se sebou, jsou vtipné, něžné i nahořklé, vždy ale úsměvné. Protože i kdyby třeba občas nebylo veselo, vždycky je možné podívat se z okna, zazpívat si v autě, políbit muže, ale hlavně se brát takoví, jací jste.

Číst více
229 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr povídka
Počet stran 192
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 13.05.2021
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,308 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026436065
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

O autorovi

Martina Preissová Martina Preissová

Martina Preissová


Martina Preissová se narodila v roce 1975 ve Znojmě v rodině učitelů, malířů, muzikantů a vinařů. Sen stát se učitelkou vystřídala hned po maturitě potřeba jít dál. Objevila v sobě lásku k divadlu a přihlásila se na Janáčkovu akademii múzických umění. Po absolutoriu se na čas zastavila v angažmá v brněnském Národním divadle, od roku 2000 je členkou činohry Národního divadla v Praze. Spolupracuje s Českou televizí, točí seriály, učí herectví na DAMU a nepřestává být milující matkou dvěma synům a drahou polovičkou svého muže, herce Martina Preisse, kterého potkala kde jinde než v divadle. Svou prvotinu, velmi osobní knížku povídek Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody, napsala v roce 2021. Druhá kniha Mají v nebi skleničky? je povídkovým cyklem volně inspirovaným dětstvím na konci osmdesátých let na jihomoravské vesnici.

Zobrazit profil autora